kapat× Destek +90 532 567 90 60
Araç kazalarında hayatını kaybeden her 100 kişiden 15'inin çocuk olduğunu unutulmamalı. Eğer bu önlenemezse, çocuklar kaza anında aracın iç yüzeyine şiddetle çarpabilirler. Bunun sonuçlarını tam olarak önceden kestirmek mümkün değilse de, en azından ağır şekilde yaralanacaklarını tahmin etmek güç değildir.
Çocuk Koltuğu

Kars gibi güzel bir bölgeyi keşfederken, aile ile seyahat ediyorsanız çocuklarınızın güvenliği ve konforu önemlidir. Çocuk koltuğu, seyahatiniz sırasında en yüksek önceliğe sahip olması gereken bir unsurdur. Çocuk koltuğu Kars oto kiralama, Kars havalimanı araç kiralama ve Kars rent a car hizmetleri ile bu ihtiyacınıza yanıt veren bir çözüm.

Çocuk Koltuğu: Güvenlik ve Yasal Zorunluluk

Çocuklarımızın güvende olmalarını sağlamak, her ebeveynin önceliklerinden biridir. Trafik güvenliği açısından, çocukların uygun bir çocuk koltuğunda seyahat etmeleri gerekmektedir. Bu, çocukların olası bir kazada daha iyi korunmasını sağlar. Ayrıca, birçok ülkede çocuk koltuğu kullanımı yasal bir zorunluluktur.

Çocuk Koltuğunda Kalite Önemlimidir?

Çocuk koltuğu için en güvenli yer, arka koltukta yan hava yastıklarından uzakta olan bir yerdir. Hava yastığı şiştiğinde tam da çocuğunuzun başının olduğu yere denk gelir ve bu şiddetli darbe ciddi veya ölümcül bir yaralanmaya neden olabilir. Çocuk koltuğunu kapıların yanına koymak yerine arka koltuğun ortasına takın. Bir çocuk koltuğu kullanılması halinde ise, özellikle bu yaralanmanın şiddetini azaltmak mümkün olduğu gibi bazı hallerde tümüyle önüne geçmek de mümkündür. Çocuk koltukları; bebekler için ayrı, yürümeyi yeni öğrenmiş çocuklar için ayrı, okul çağındaki küçük çocuklar için ayrı olmak üzere üç grup olarak incelenebilir. Bu koltukların kullanım amaçları aynı olsa da, kendi özelliklerine uygun olarak kullanılması gereklidir. Bütün çocuklar için boy ve kilolarına uygun büyüklükte bir koltuk ya da yükseltici seçilmelidir. Aksi halde, emniyet kemeri bağlamak herhangi bir yarar sağlamayacaktır.

Yaralanmalarda da bu oran aynı. Türkiye?de trafik kazalarında yaralanan ya da hayatını kaybedenlerin yüzde 30'u 0-14 yaş arası çocuklar. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, batı Avrupa ülkelerinde trafik kazalarına maruz kalan her 100 çocuktan üçünün hayatını kaybettiği belirtilirken, bu oranın Türkiye?de yüzde 46 olduğu gerçeği önümüzde durmaktadır. 
Kısacası aracımızda çocukların güvenli yolculuk yapmaları için çocuk oto koltuğu gerçekten gerekli. Ama çocuk koltuğunun tam anlamıyla güvenli olması için seçimine, montajına, çocuğun koltuğa oturma ve bağlanma şekline dair bir dizi noktaya dikkat etmemiz lazım. Şimdi sırayla bunları ve sık yapılan bazı yanlışları gözden geçirelim.
 

Çocuk Koltuğu Kars Oto Kiralama: Güvenli ve Sorunsuz Kiralama

Kars oto kiralama, ailelerin çocuklarıyla güvenli ve konforlu bir seyahat deneyimi yaşamalarını sağlar. Çocuk koltuğu Kars oto kiralama hizmeti, çocuklarınızın güvenliğini ve konforunu sağlamak için tasarlanmıştır. Kiralık araçlarda uygun çocuk koltukları mevcut olup, bu koltuklar çocuklarınızın yaşlarına ve beden ölçülerine uygun olarak seçilebilir. Böylece çocuklarınız seyahat boyunca rahat ve güvende olurlar.

Kars Havalimanı Araç Kiralama: Hızlı ve Sorunsuz 

Kars'a uçakla geldiğinizde, Kars havalimanı oto kiralama hizmeti seyahatinizi hızlı ve sorunsuz bir şekilde başlatmanıza yardımcı olur. Havaalanına indiğinizde, kiralık aracınız hazır olacak ve çocuk koltuğu dahil tüm gereksinimleriniz karşılanmış olacak.

Kars Rent a Car: Aileler İçin Güvenilir Seçenek

Kars rent a car, aileler için güvenilir bir seçenektir. Çocuk koltuğu Kars Oto Kiralama hizmeti, ailelerin seyahatlerini daha güvenli ve konforlu hale getirmelerine yardımcı olur. Kars'ı ailenizle keşfederken endişelenmeden seyahatinizin tadını çıkarın. Çocuk koltuğu Kars oto kiralama, Kars havalimanı araç kiralama ve Kars rent a car hizmetleri ile aileler için güvenli ve konforlu seyahat seçenekleri sunar. Çocuklarınızın güvende olduğunu bilmek, aile seyahatinizin keyfini çıkarmanızı sağlar. Unutmayın ki çocukların güvenliği her zaman önceliklidir ve bu hizmetler, bu önemli ihtiyacı karşılar.

Telefonlar: +90 532 567 90 60 / +90 532 584 30 25
telefon.png
whatsapp.png
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.